Su çiçeği Nasıl Tedavi Edilir?

Go down

Su çiçeği Nasıl Tedavi Edilir?

Post by Admin on Fri Sep 29, 2017 10:52 pm

Su çiçeği Nasıl Tedavi Edilir?
Viral bir rahatsızlık olan su çiçeği hastalığına yakalanalar ilk olarak doktorlara danışarak kendilerinin bu rahatsızlığı ne şekilde geçireceklerine dayalı ilaç tedavisi ile tavsiyeleri hayatlarına geçireceklerdir. Kuluçka evresi olan 20 günden sonra kendini gösteren söz konusu viral hastalık dahilinde ateş düşürücü bazı ilaçları kullanmaya başlasanız da bu tür ilaçların düşük dozda olduğuna da dikkat etmeniz gerekmektedir.
Su çiçeği belirtileri çok hafif belirtilerden yaşamı tehdit edenlere kadar çeşitli olabilir.
Suçiçeği hastalığını anında geçirmek için herhangi bir ilaç bulunmadığınızdan dolayı, hastalık öncesinde aşılar ile önlem almanız tavsiye edilmektedir. Hastalığa yakalanmanız durumunda ise bol bol istirahat ederek, herhangi bir iş ile ilgilenmemeniz, vücudunuzu tamamen dinlendirerek yorulmamanız gerektiğini de unutmamalısınız. Böylelikle hastalığınız bir haftalık bir süre içerisinde de geçecektir.


Su çiçeği tehlikeli midir?
Halk arasında suçiçeğinin basit bir hastalık olduğu düşünülür.
Suçiçeği, zatürreye yol açabilir. Bunun dışında beyin iltihabı, karaciğer iltihabı ve hastalık sırasında derinin bütünlüğünün bozulması sonucu bakterilerin vücuda girmesiyle gelişen ağır deri, kas ve iç organ hastalıkları da görülebilir.
Hastalık geçtikten sonraki birkaç hafta içerisinde (özellikle hastalık sırasında Aspirin kullananlarda), beyinde su toplanması ve karaciğer bozukluğu belirtileriyle ortaya çıkan "Reye Sendromu" oluşabilir.
Suçiçeğinde esas korkulan, kanser veya kanser tedavisi sonrasında, çeşitli ilaçlara bağlı olarak ya da doğuştan bağışıklık yetmezliği çekenlerde hastalığın gelişmesidir. Bu hastalarda ciddi oranda ağır hastalık ve ölüm riski vardır. Su çiçeği belirtileri arasında en korkulanı sinir sistemine yayılması sonucu görülen nörolojik belirtilerdir.
Tüm bu nedenlerle su çiçeği korunmanın gerekli olduğu bir hastalıktır.

Admin
Admin

Posts : 997
Join date : 2015-09-23

View user profile http://spor-saglik.mutluforums.com

Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum